09 Ocak 2014

Cinsel İlişkide Yaşanan Başlıca Problemler

ile admin

Cinsel hayatta bireylerin yaşamış olduğu birçok cinsel sorunlar bulunmaktadır. Cinsel sorunlar farklı sebeplere bağlı olarak yaşanabilmektedir. Kişilerin cinsel problemler yaşamasının genel sebebi olarak psikolojik etkenler daha ön planda olmaktadır.

Cinsel sorunlar erkeklerde ve kadınlarda farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Erkeklerde cinsel sorunlar genellikle, ereksiyon problemi, erken boşalma, iktidarsızlık ve cinsel güç kaybı gibi problemlerdir. Kadınlarda cinsel sorunlar ise, cinsel isteksizlik, cinsel soğukluk, vajinal kuruluk ve orgazm olamam gibi sıkıntılardır.

Yaşanılan cinsel ilişki sorunlarından dolayı günümüzde cinsel hayatına ara veren birçok kişi bulunmaktadır. Bu durum kişilerin psikolojisini daha olumsuz yönde etkileyerek kişilerde özgüven probleminin ortaya çıkmasına da neden olmaktadır.

Cinsel ilişki için çiftler öncelikle kendilerine bir güven duymalı ve beklentilerini çok yüksek tutmamalıdır. Cinsel ilişkide yapılan en büyük hatalardan biri de kuşkusuz beklentilerin çok yüksek tutulmasıdır. Sağlıklı bir ilişkinin gerçekleşmesi için çiftler ilişkiden alacakları zevke odaklanmalıdır. Erkeklerde ve kadınlarda maalesef bu yüksek beklenti isteği ilişkiye ciddi zararlar verebilmektedir.

Yaşamış olduğunuz cinsel ilişki sorunları tedavisi için öncelikle soruna neden olan sebepler bilinmelidir. Cinsel ilişkide yaşanan sorunlar eğer psikolojik sebeplere bağlı olarak gerçekleşiyor ise bunun üstesinden cinsel sağlık ürünlerinin kullanımını gerçekleştirerek gelebilirsiniz.

Cinsel sağlık ürünleri olarak erkekle; ereksiyon sağlayıcı, geciktirici, cinsel güç arttırıcı ve iktidarsızlık giderici ürünleri, kadınlar ise cinsel istek arttırıcı, bayan azdırıcı, vajinal krem ve jel gibi ürünleri kullanabilirler.