10 Mayıs 2013

Cinsel Tecrübesizliğin Yaşattığı Sıkıntılar

ile admin

Cinsel tecrübesizlik, bireylerin cinselliği yaşamasına engel en büyük sorunlardan biridir. Cinsel tecrübesizlik aslında kişilerin birtakım korkularından dolayı cinsel ilişkiye girmemelerinden de kaynaklanmaktadır. Bireylerin çoğu yaşayacakları cinsel ilişki de partnerini de tatmin edememekten, erken boşalmaktan, penis boyunun yeteri büyüklükte olmadığını düşündüğünden dolayı ilişkiye girmek istememektedir.

Cinsel tecrübeler, aslında ilişkiye girildikçe kazanılan bir durumdur. Böylelikle kişi kendine olan güvenini arttırmakta ve ilişkisini daha sağlıklı yaşayabilmektedir. Cinsel korkularınızı yendiğiniz takdirde ilişkilerinizi daha rahatça yaşayabilecek ve böylelikle cinsel tecrübeye sahip olabileceksiniz.

Cinsel tecrübesizliğin yaşattığı sıkıntılar kişiye olumsuz etkilediği gibi partnerini de zor durumda bırakmaktadır. Özellikle çiftler arasında yaşanan bu sorun ciddi durumlara da sebebiyet vermektedir. Erkeğin veya bayanın cinsel konuda yetersiz bir tecrübeye sahip olması ilişkideki beklentileri de azaltmaktadır.

Ülkemizde özellikle cinsellik konusu toplum tarafınca ayıplanan bir durum olduğundan dolayı 2. veya 3. plana atılmaktadır. Durum böyle olunca bireylerde cinsellik konusunda biraz utangaç hareket etmek zorunda kalmaktadır. Cinselliğin en iyi şekilde yaşanabilmesini istiyorsanız eğer öncelikle cinsel korkularınızı yenmeniz gerekecektir. Bunun için yaşadığınız veya yaşayabileceğiniz cinsel sorunlara yönelik cinsel sağlık ürünlerini kullanınız.

Erkeklerin ereksiyon sağlayıcı, cinsel performans arttırıcı, geciktirici, , iktidarsızlık giderici, kadınların ise bayan azdırıcı, cinsel istek arttırıcı, göğüs büyütücü, vajinal kayganlaştırıcı gibi cinsel ürünleri kullanması korkularına neden olan sorunların önlenmesini sağlayacaktır.