13 Eylül 2021

Ereksiyon (sertleşme) ilacı Çin Topu

ile admin

Günümüzdeki anlamı ile “ereksiyon elde eden ilaçlar” yada “ereksiyon ilaçları” denildiğinde ereksiyonun fizyolojik mekanizmasına erkek cinsel organı peniste kan akımını artırarak ereksiyon sağlayan ve cinsel ilişkiyi kolaylaştıran ilaçlar anlaşılmaktadır. Bu ilaçlar ereksiyon (penis sertleşmesi) rol oynayan bir enzim olan fosfodiesteraz 5 enziminin penisteki etkisini engelledikleri için tıbbi olarak “Fosfodiesteraz 5 İnhibitörleri” olarak da adlandırılırlar.

Ereksiyon ilaçlarını kimler kullanabilir?
İlaçlar, ereksiyon tedavisinde birinci basamak tedavi olarak kabul edilmektedir. Genel sağlık durumunu bilmeyen bir kişinin rastgele bu ilacı kullanması bir takım istenmeyen sorunlara neden olabilir.

Çin Topu dörtlü ve sekizli olarak ereksiyon sağlama konusunda bilinen en iyi ürünlerdir. Doğal ve bitkisel özlerden elde edilen afrodizyaklar sayesinde sağlıklı her erkeğin cinsel ilişki de daha çok başarılı olması için üretilmiştir.

Uzun yahut kısa etkili nitrat içeren ilaç kullanmayanlar
Ciddi kardiyak bozukluğu olmayan kişiler
Son 6 ay içerisinde miyokart enfarktüsü geçirmemiş kişiler
İleri derecede karaciğer ve böbrek yetmezliği olmayanlar
Retinitis pigmentosası(Tavukkarası hastalığı) olmayan her türlü hasta için uygun, kullanılabilir ilaçlardır.
Öteki taraftan bazı viral hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlarla birlikte kullanımında da dikkatli olunmalı ve doktor önerisi alınmalıdır.

Ereksiyon ilaçlarının yan etkileri var mıdır?

Risk faktörlerine sahip olmayan kişiler ve her yaş grubu ereksiyon ilaçlarını kullanabilmektedir. Ancak genç yaş grubunda olanlar ereksiyon ilaçlarını çoğu zaman performans arttırıcı ilaç olarak kullanmaktadır. Ereksiyon ilaçlarının hepsinin ortak yan tesirleri;

Ateş basması
Çarpıntı
Baş ağrısıBaş dönmesi
Görme bozukluğu
Terleme
İştahsızlık
Burun dolgunluğu
Sırt ve bacak kaslarında ağrı
Yüzde kızarıklık hissi benzer biçimde çoğu zaman minimal yan etkiler göstermektedir.
Ancak bunun yanında gizli bir kardiyak hastalık benzer biçimde genel sağlık durumunu bilmeyen bir kişinin ereksiyon ilaçlarını kullanması kardiyak sorunlara, ani kardiyak ölümlerine sebep olabilir.

Çin topu (Tibet Atomu) yan etkisi olmayan ender ürünler arasında yer almaktadır.
Öteki taraftan genç yaş grubunda yüksek dozda veya yanlışlıkla aşırı dozda kullanılması uzun soluklu ereksiyon doğrusu priapizme çok ender de olsa neden olabilir. Bu nedenle dikkatli kullanılması, öneri altında kullanılması, genç yaş grubunda performans arttırıcı olarak kullanılıyorsa düşük yahut ortalama dozlarda kullanılması önerilmektedir.

Ereksiyon ilaçlarının içeriği nedir?

Ereksiyonu engelleyen enzimleri bloke etmeye yarayan ereksiyon ilaçlarının amacı penisteki kanlanmayı artırmaktır. Bunun sağlanması için farklı içerikler kullanılmaktadır. Etken madde olarak;

Tadalafil
Vardenafil
Sildenafil
Avanafil
Udenafil
Lodenafil
Mirodenafil içeren ilaçlar bulunmaktadır.
Bu ilaçların etkileşim açısından bir tek başlangıç süreleri, gıda ile etkileşimleri ve tesir süreleri birbirinden farklıdır. Etkinlikleri ve yan tesirleri birbirlerine benzemektedir.
Ülkemizde bu ilaçlardan piyasaya çıkış sırasına göre Sildenafil, Vardenafil, Tadalafil ve Avanafil bulunmaktadır. Vardenafil ve Sildenafil aktif maddesi içeren ilaçlar hızlı tesir gösterirken etki süreleri diğerlerine göre daha kısadır. Tadalafil ve Avanafil içerikli ilaçlar ise daha geç ereksiyon sağlarken tesir süresi diğerlerine göre daha uzundur.

İnternet üzerinde satılan ereksiyon ilaçları sağlık sorunu yaratabilir mi?

İnternet üzerinden satılan ereksiyon ilaçları yalnız ülkemizde değil, tüm dünyada çok önemli sağlık sorunlarına niçin olabilmektedir. Bu tür ilaçlar özellikle 3. Dünya ülkelerinde ilaç pazarının yüzde 70-80’nin üzerinde hatta yüzde 90’ına yakın kısmını oluşturmaktadır. Güvenilirlik açısından son derece problemli, içeriklerinin ne olduğu belli olmayan bu ereksiyon ilaçlarında bazen ölümcül maddeler içeren içerikler de kullanılabilmektedir.

İnternet üzerinden satılan ereksiyon ilaçlarının en masum zararı etken madde içermemesi olabilir. Son aşama zararlı toksik maddelerin bulunabildiği bu ilaçlardan uzak durulması gerekmektedir.

Ereksiyon ilaçları etki etmiyorsa uygulanabilecek yöntemler nedir?

İlaçlar tesir etmiyorsa öncelikli olarak düzgün kullanılıp kullanılmadığı sorgulanması gerekmektedir. örneğin Sildenafil içerikli ilaçların gıda ile etkileşimi bulunmaktadır. Özellikle yağlı gıdalarla kullanıldığı vakit negatif yönde etki yapabilmektedir. Bu nedenle aç karna kullanılması önerilir. Tadalafilin ise bu tür bir etkileşimi yoktur.
İkinci önemli faktör ereksiyon ilaçlarının etki gösterebilmesi için testosteron seviyesinin normal olması gerekir. Eğer ereksiyon ilaçları etki göstermiyorsa testosteron düzeyinin kontrol edilmesi, testosteron eksikliği var ise öncelikle bu probleminin düzeltilmesi ve daha sonrasında ilacın tekrar başlanması gerekebilir.
Doz artırımına gidilebilir. Kullanılan doz hasta için yetersiz kalıyorsa alternatif doza geçiş yapılabilir.
Çok fazla anlamı olmamakla birlikte kullanılan ereksiyon ilacında değişikliğe gidilebilir. Aynı grupta ilaçlar olmasına rağmen bazen psikolojik olarak plasebo etkiyle farklı ilaç farklı sonuç verebilmektedir.
Bunlara yanıt vermeyen, kullanamayan hasta grubunda ise öteki tedavi yöntemlerine yönelmek gerekir.

Ereksiyon ilaçlarının alkolle birlikte kullanılması sıkıntı yaratabilir mi?

Ereksiyon ilaçlarının alkolle eş zamanlı olarak alınması her ilaçta olduğu gibi sıkıntı yaratır. İlacın tesirinin azalmasının yanında karaciğer toksisitesini artırarak yan etkilerini daha fazlalaştırır. öteki taraftan bir sildenafil ve vardenafil alkol ile etkinliği azalırken, tadalafilin ise alkol ile etkileşimi yoktur.
Çin topu ereksiyon ürününü alkolden birkaç saat önce veya sonra almanız sağlık açısından faydalı olacaktır.

Ereksiyon sağlayıcı gıdalar nedir?

Ereksiyonu sağlamak için afrodizyak etkili gıdalar kullanılabilmektedir. Afrodizyak besinlerin içinde en bilineni ginsengtir. Bunun haricinde avokado, çilek gibi meyveler de de afrodizyak tesir yapabilmektedir.

Bol sebze, meyve ve lifli yiyeceklerden oluşan bir beslenme düzeni cinsel hayat için faydalı olacaktır. Cinsel isteği artıran; afrodizyak etkili bazı gıdaların tüketilmesi faydalı olabilir. Bu gıdalar hem enerji ihtiyacının sağlanmasında rol oynarlar, hem hormonal seviyenin (testosteron düzeyi) denetimini sağlarlar ve bu şekilde libidoyu artırırlar. Ek olarak, damar genişletici tesirleri ile özellikle peniste kan akımını artırıcı tesirleri vardır.

Cinsel gücü artıran gıdaların bir kısmını gruplandırarak belirtmek gerekirse:

Sebzeler:

Sarımsak; İçerisinde bulunan “allicin” adı verilen bir madde yardımıyla penis kan akımının artmasında etkili olur.
Kuşkonmaz: B vitamini açısından zengindir.
Brokoli: Varlıklı C vitamini içeriğine haizdir. Antioksidan etkilidir ve libidoyu artırır.
Acı biber: İçerdiği “kapsaisin” yardımıyla hem kan akımını artırır hem de mutluluk hormonu endorfin salınımını ihtarr.
Maka turpu: Acı biber yada Şili biberi şeklinde güney Amerika kökenli bir bitki olan Maka Turpu esas olarak Peru’da yaygın olarak tüketilmektedir.
Havuç: varlıklı A vitamini kaynağıdır.
Mercimek ve kuru baklagiller: Protein, yağ, karbonhidrat ve B1 vitamini, sodyum, kalsiyum ve demir içerir.

Meyveler:

Avokado; B6 vitamini aracılığı ile testosteron düzeyini artırır. Ayrıca folik asit içinde ne olduğu sayesinde enerji kaynağı olarak da rol oynar
Karpuz; Sitrülin amino asidi sayesinde kan damarlarında genişleme yaparak penis kanlanmasını artırır.
Böğürtlen:İçeriğindeki kimyasallar cinsel isteği artırıcı rol oynar.
Şeftali:Kanlanmayı artırır. C-vitamin içeriği yüksektir. Bu sayede antioksidan etki gösterir.
Greyfurt: C-vitamini içinde ne olduğu ile cinsel gücü artırır. Ancak, greyfurt suyu ereksiyon ilaçlarının etkinliğini azaltmaktadır. Bu yüzden ereksiyon ilaçlarının greyfurt suyu ile birlikte alınması önerilmez.
Kayısı: A vitamini ve potasyum içerir.
Zeytin: A, C ve E vitaminleri yanı sıra zengin mineral içeriği ile önemli bir afrodizyaktır.
Bunların yanı sıra incir, elma, üzüm, çilek, muz diğer afrodiziyak etkili meyvelerdir.

Kuruyemiş ve tahıllar:

Ginseng: Kan akımını artırarak cinsel isteği artırır.
Kabak çekirdeği; B, E, C ve K vitamin içeren kabak çekirdekleri testosteron düzeyini artırarak cinsel isteği denetim eder.
Fıstık ; İçerdiği yoğun miktarda arjinin amino asidi ile kan damarlarını gevşeterek cinsel organın kan dolaşımını artırır.
Fındık: Lif, protein ve mineral bakımından zengindir.
Kabak çekirdeği: Çinko, potasyum ve kalsiyum bakımından zengindir. Anti-oksidan etkilidir. Sperm kalitesini artırır. Kolesterol düzeyini dengede meblağ. Bu sayede testosteon seviyesinin ayarlanmasında ve libidonun düzenlenmesinde rol oynar.
Safran: Antik çağlardan beri afrodizyak etkisi bir baharattır.
Badem: Zengin çinko içeriğine sahiptir. Testsoteron seviyesini artırmasının yanı sıra sperm standardını de düzeltir.
Karanfil: Antik çağlardan beri bilinen güçlü bir afrodizyaktır.
Zencefil: Damar genişletici ve anti-oksidan etkilidir.
Yulaf: İçerdiği L-arginin nitrik oksit seviyesini ve dolayısı ile kanlanmayı artırıcı tesir göstermektedir.
Çam fıstığı: Yulaf şeklinde yoğun L-arginin içeriği ile nitrik oksit düzeyini artırarak kanlanmayı artırmaktadır.
Kakule: İçeriğinde bulunan sineole adlı kimyasal ile kan akımını düzenler.

Deniz Ürünleri:
İstiridye; Dopamin düzeyini artırarak libidoyu düzenler.
Karides:
Havyar: Çinko içeriği ile antioksidan etkilidir. Testosteron düzeyini denetim eder. Libido ve sperm yapımı üzerine etkilidir.
Diğerleri:
Çikolata: Temel maddesi olan kakoa esas olarak anti-oksidan etkilidir. Ayrıca içeriğinde bulunan feniletlamin ile endorfin salınımı artırır, libido ve cinsel hazzı uyarır.
Yumurta: Varlıklı protein ve B vitamini içinde ne olduğu ile hem enerji ihtiyacını karşılar bununla birlikte libidoyu yükseltir.
Pekmez: İçeriğinde bulunan kalsiyum ve potasyum ile enerji ihtiyacını karşılanmasında, demir ile dokuların oksijen ihtiyacının temininde önemlidir.