19 Şubat 2013

Sigarayı Bırakmak mı İstiyorsunuz

ile admin

Günümüzde dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de sigara içen kişi sayısı oldukça fazla olmaktadır. aslında her sigara içen kişi bu ürünün vermiş olduğu zararın farkında olmaktadır. lakin birçok kişi sigara bırakma girişiminde başarılı olamamaktadır. Peki, sigarayı bırakmak için neler yapılabilir.

Öncelikle sigarayı bırakmak için kişi gerçekten bırakmaya niyetli olmalı ve iradesine güvenebilmelidir. Çünkü kişiden kişiye farklılık gösteren sigara bırakma yöntemleri bulunmaktadır. Mora terapi, elektronik sigara kullanımı, hipnoz yöntemi, akupunktur ve allan car gibi çeşitli yöntemler ile sigara bırakma işlemi gerçekleşebilmektedir.

Ülkemizde genellikle kişiler daha çok uygun fiyat bütçesi olan elektronik sigara kullanımı ile sigarayı bırakmayı tercih etmektedir. Elektronik sigara kullanımı ile sigara içme arzusunda azalma ve aynı zamanda el – dudak alışkanlığınızı zamanla bırakmanız gerçekleşmektedir.

Sigara, özellikle çay ve kahve ile tüketildiğinde çok daha zararlı olmakta ve insan hayatını ciddi oranda kısaltmaktadır. Çektiğiniz her nefeste zehirlenmek yerine elektronik sigara kullanımı ile bu kötü alışkanlığınıza en kısa zamanda son vermeyi deneyiniz. Eğer elektronik sigara kullanımı ile de sigarayı bırakmakta zorlanıyorsanız eğer mora terapi tedavi yöntemi ile de sigara bırakma işlemini deneyebilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşamın temelini atmak için sigarayı bırakmalı ve hayatınızı daha dinç yaşayabilmeniz için spor yapmaya önem göstermelisiniz. Ciğerlerinize sigara dumanı çekerek kendinizi zehirlemek yerine, temiz hava ile sağlıklı ve uzun ömürlü bir geleceği sağlayın kendinize.