10 Eylül 2021

Sildegra Tablet Ereksiyon Hapı

ile admin

Sildegra 100 mg, erkeklerde ereksiyon sorunlarını tedavi etmek için kullanılır. Benign prostat hiperplazisi ya da BPH olarak isimlendirilen bir konum olan erkeklerde prostat bezinin büyümesi için de kullanılır. Bu ilaç idrar akışını iyileştirir ve benign prostat hiperplazisi semptomlarını ciddi oranda azaltır. Bu ilaç, birlikte oluştuğunda hem ereksiyon problemlerini hem de bu sorunu tedavi edebilir.

Sildegra 100 mg nasıl Kullanılır?
Sildegra 100 mg, bir bardak su ile ağızdan alınır. Reçete etiketindeki talimatlar dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Bu ilacı yemeklerle beraber ya da yemeksiz bir şekilde alabilirsiniz. Bu ilaç, ereksiyon problemleri için kullanıldığı süre günde 1 kere yahut gerektiği kadar alınması gerekir. İlacı gerektiği gibi alıyorsanız aldıktan 30 dakika sonra işlev görmeye adım atar. Aksi belirtilmediği sürece günde birden fazla doz almamalısınız. Bu ilacı, iyi huylu prostat hiperplazisi (BPH) semptomları için ya da hem iyi huylu prostat hiperplazisi hem de ereksiyon problemini tedavi etmek için kullanıyorsanız dozu günde bir defa her gün aynı saatte almalısınız. İlacınızı yönlendirilenden daha sık kesinlikle almayın. Bu ilacı çok fazla kullandığınızı düşünüyorsanız acil servise başvurun.

Not: Bu ilaç bir tek sizin içindir. Bu ilacı başkalarıyla asla paylaşmayın.

Sildegra 100 mg Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bu ilacı alırken, görmede herhangi bir değişim fark ederseniz mümkün olan en kısa sürede kesinlikle hekiminize ulaşmalısınız. Bu ilacı kullanmayı bırakın ve bir yahut her iki gözde görme kaybı varsa derhal tıbbi yardım alın.

Ereksiyon durumu 4 saatten daha uzun sürerse ya da ağrılı bir hale gelirse derhal doktorunuza başvurun. Bu ciddi bir sorunun işareti olabilir ve kalıcı olabilecek hasarı engellemek amacıyla hemen tedavi olunmalıdır. Bu ilacı aldıktan sonra cinsel aktivite başladıktan sonrasında mide bulantısı, baş dönmesi, göğüs ağrısı yahut kolda uyuşma şeklinde belirtiler yaşarsanız cinsel ilişkiye son vermeli ve mümkün olan en kısa zamanda doktorunuzu aramalısınız.

Bu ilaç kullanılırken fazla oranda alkol tüketilmemelidir. Aşırı alındığı süre alkol, baş ağrısı, kalp atış hızında artma, baş dönmesi yahut kan basıncında düşme olabilir. Bu ilacı kullanmak sizi yada eşinizi cinsel yolla bulaşan asla bir hastalığa karşı korumaz.

Sildegra 100 mg nedir, ne işe yarar?
Cinsel fonksiyon bozukluklarının ortadan kaldırılması ve cinsel isteğe bağlı olmaksızın sertleşme sorunu yaşayan erkekler için kullanılan sildenafil hammaddeli ilaca verilen isimdir. G04BE erektil disfonksiyon ilaçları arasında yer edinen Sildegra 100 mg, uzun süreli cinsel birliktelikler için ereksiyon yardımı sağlamaktadır. Kan akımının arttırılmasıyla beraber penise giden kan miktarını ve şiddetini arttırmaktadır. Bu sayede hücre içinde lüzumlu miktarda kanın depolanması sonucunda penis sertliği elde edilir.

Sildegra 100 mg ile girdiğiniz cinsel birleşmeleriniz de gece boyu ereksiyon sorunu ile karşılamazsınız. Etkisi klinik testler sonucunda kanıtlanmış ve Bakanlık onayını almış ilaçtır. Sertleşme, ereksiyon ve prostat hiperplazisinin tedavisinde kullanılmaktadır. Tedavi süresi süresince uzman doktorun vereceği kullanım talimatına harfiyen uyduğu takdirde sertleşme bozukluğunda yüksek oranda düzelmeler görülmektedir.

Sildegra 100 mg nasıl kullanılır?
Cinsel ilişkiden 30 dakika önce tok veya aç karna kullanılması uygundur. Sildegra 100 mg günlük bir tablet doz miktarını geçmeyecek şekilde alınması gerekir. Ek olarak Sildegra 100 mg, hanımlar için değil erkekler için endike edilmiş bir üründür. Kadınların kullanması durumunda Sildegra herhangi bir etki göstermeyebilir. Yalnızca adamların ereksiyon tedavisinde kullanılması için geliştirilmiştir.

Sildegra 100 mg kullanımından sonra kusma, istifra etme benzer biçimde durumlarda ilacı tekrar kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat belirtilen etkiler haricinde ilaç tesirini göstermeye başladıysa yine kullanmanıza gerek duyulmamaktadır. Sildegra 100 mg alındığı gün içerisinde alkol yada farklı bir ereksiyon ilacı alınmaması tavsiye edilir.

Sildegra 100 mg kullandıktan sonrasında ortaya çıkan yan etkilerden aşırı derecede rahatsızlık duyuyorsanız en yakın sağlık kurumuna acilen başvurunuz. Ciddi hastalıkları beraberinde getirmiyor, sadece geçici yan etkiler oluşturuyorsa kullanımı durdurup doktorunuzla görüşmeniz önerilmektedir. Herhangi bir kronik rahatsızlığınız yok ise aslına bakarsanız Sildegra 100 mg yüksek derecede hastalık verecek yan tesir oluşturmamaktadır.

Sildegra 100 mg ne kadar geciktirir?
Halk tarafından bilinen en büyük yanlış Sildegra 100 mg geciktirici etkisinin olduğudur. Sildegra 100 mg, fosfodiesteraz 5 inhibitörleri grubunda yer edinen sildenafildir. Yani sadece kan akışının hızını artırarak peniste ereksiyon sağlamaya yardımcı olur. Bu sebepten dolayı erken boşalma sorununu ortadan kaldıracak hiçbir müessir maddeye yer verilmemiştir. İnternet üzerinde Sildegra 100 mg erken boşalma sorununu ortadan kaldırdığına yönelik yazılan bilgilerin tamamı gerçeği yansıtmamaktadır.

ilaç rehberinde ve öteki Sildegra 100 mg data platformalarında sertleşme problemi için üretildiği bilinmektedir. şu sebeple erken boşalma sorunumu ortadan kaldırır düşüncesiyle Sildegra 100 mg satın almayınız. Çünkü istenilen sonucu elde edememeniz muhtemel olacaktır.

İnternet üzerinden Sildegra 100 mg satın alınır mı?
Sıhhat Bakanlığı, İnternet üzerinden ve online mağazalarda ilaç satılmasını yasak bulunduğunu devamlı dile getirmektedir. Lakin meydana getirilen tüm bu ihtarlara rağmen kullanıcılarımızın bir çoğu Google arama motorları üzerinden sahte ilaç satın almak için çaba göstermektedirler. Eczaneler haricinde satılan tüm ilaçların sahte olma olasılığının %100 olduğunu söylememize rağmen sanal mağazalarda oluşan hacimler insan sağlığı için çok büyük tehditler oluşturmaktadır.

İlaç firmaları ürettiği ürünleri yalnız ecza depolarına satabilme yetkisine sahiptir. Ecza depoları da tabipler birliğine bağlı olduğu için yalnız eczanelere gönderim yapmaktadır. Böylelikle yasal olarak eczane sahibi olmayan firmaların ürün temin etmesi söz konusu dahi değildir. Bundan dolayı tedarik edilemeyen doğrusu olmayan bir ürünün İnternet üzerinde satılamaz. Sattığını iddia eden aracı kurumlar ise eczanede satılan ürünlerin birebir aynısını merdiven altı üretim tesislerinde üretmektedir.

Reçetesiz satılır mı?
İlaç kategorisinde yer edinen bir ürün olduğundan yalnız hekim tavsiye ile reçeteye tabi satılmaktadır. Sildegra 100 mg reçetesiz satın almanızı normal şartlar altında kesinlikle mümkün değildir. Ticari kısmını ele aldığımız zaman bazı eczaneler, kar amacı ile reçetesiz olarak sildenafil ilaçlarını satmaktadırlar. Fakat şunu unutmayın; sizin sağlığınız başkalarının kazancından hiç bir süre önemli değildir. Bu sebepten dolayı tabip kontrolü olmadan alınan tüm ilaçlar sıhhat açısından kalıcı hasarlar oluşturabilmektedir.

Sildegra 100 mg Ne İle Etkileşime Girer?
Bu ilacı aşağıda bulunan ilaçlardan hiçbiriyle aynı anda almayın:

Amil nitrit, izosorbit mononitrat, izosorbit dinitrat, nitrogliserin şeklinde nitratlar,

Sildenafil, avanafil, vardenafil benzer biçimde diğer erektil disfonksiyon için kullanılan diğer ilaçlar,

Tadalafil ürünleri (Adcirca şeklinde),

Riociguat.

Bu ilaç aşağıdaki ilaçlarla da etkileşime girebilir:

Yüksek gerilim için kullanılan bazı ilaçlar,

HIV enfeksiyonu yahut AIDS tedavisi için tercih edilen ilaçlar,

İtrakonazol, flukonazol, vorikonazol ve ketokonazol gibi mantar yahut maya enfeksiyonları için kullanılan bazı ilaçlar,

Fenobarbital, karbamazepin ve fenitoin şeklinde nöbetler için kullanılan bazı ilaçlar,

Greyfurt suyu,

Eritromisin, klaritromisin ve troleandomisin şeklinde makrolid antibiyotikler,

Prostat problemleri için kullanılan ilaçlar,

Rifapentin, Rifabutin ya da Rifampin.

Bu liste olabilecek bütün etkileşimleri içermez. Sağlık uzmanınıza kullandığınız tüm ilaçların, bitkilerin yahut diyet takviyelerinin bir listesini ne olursa olsun verin. Ek olarak sigara gibi bazı maddeler de bu ilaç ile etkileşime girebilir.

Sildegra 100 mg etkileri nedir?
Sildegra 100 mg etkileri genel olarak şunlardır:

Deri döküntüsü, kurdeşen, kaşıntı ile dudak, yüz ya da dilin şişmesi şeklinde alerjik reaksiyonlar,

Göğüs ağrıları,

İşitme problemleri,

Görme problemler,

Solunum problemleri,

Nöbetler,

Hızlı ve düzensiz kalp atışları,

uzun süreli ya da ağrılı ereksiyon durumu.

Yan tesirleri olduğu bilinmektedir.