26 Ağustos 2021

Vega 100 Tablet Nedir?

ile admin

Vega 100, cinsel iktidarsızlık olarak da malum erektil disfonksiyon sorunu olan erkekleri tedavi etmek amacıyla kullanılır. Vega 100 tablet, fosfodiesteraz 5 (PDE5) inhibitör türevleri ismiyle malum önemli bir ilaç grubuna aittir. Bu etkili ilaçlar, fosfodiesteraz tip-5 isminde olan son aşama önemli olan bir enzimin yüksek seviyelerde çalışmasını tam manasıyla engeller. Penis bölgesi, bu önemli enzimin işlev gördüğü bölgelerden biridir. İktidarsızlık veya erektil disfonksiyon, bir erkeğin cinsel olarak uyarıldığında ve sertleşme eylemini tam olarak gerçekleştiremediği süre ortaya çıkabilen bir problemdir. Bir adam, cinsel his ile uyarıldığı süreçte, vücudunun bu etkiye normal olarak verdiği yanıt, sertleşme meydana getirmek için penis alanına kan akışını arttırmak olarak bilinir. Enzimi ciddi oranda denetim ederek Vega 100 tablet, penis bölgesi uyarıldıktan hemen sonra ereksiyonun sertleşmenin korunmasına yardımcı olacaktır. Cinsel aktivite sırasında penis alanına fizyolojik olarak eylem yapılmadan Vega 100 tablet, asla bir şekilde ereksiyon almaya neden olmayacaktır.

Vega 100 tablet, hem erkeklerde hem de hanımlarda pulmoner arteriyel hipertansiyon semptomlarını tedavi etmek amacıyla da sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bu mesele, kalp ile akciğer arasında ortaya çıkabilecek bir yüksek gerilim türevi olarak bilinmektedir. Akciğerlerde, yüksek gerilim problemi ortaya çıktığı süreçte kalp, akciğerlerden yüksek oranda kan pompalamak amacıyla çok daha çok bir halde çalışmalıdır. Vega 100 tablet de kan damarlarını ciddi oranda gevşemesi için akciğerlerdeki fosfodiesteraz 5 enzimleri üzerinde çalışacaktır. Bu önemli özellik ise akciğerlere olan kan tedarikini yüksek seviyelerde arttırır ve kalbin ise iş yükünü büyük oranda azaltır. Vega 100 tablet, yalnızca doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

Vega 100 Tablet Ne İçin Kullanılır?

Vega 100 tablet, ilk olarak erişkinlerde egzersiz kabiliyetini ciddi seviyelerde geliştirebilmek ve klinik olarak hasar görmeyi ciddi oranda yavaşlatmak amacıyla pulmoner arteriyel hipertansiyon probleminin tedavisi amacıyla kullanılmıştır. Arka planda epoprostenol tedavisi için Vega 100 tablet tercih edilmesi, klinik bazlı hasarlardaki gecikmeyi de arttır. Bununla beraber bu etkili ilaç, ereksiyon alamama problemini tedavi etmek amacıyla da popüler olarak tercih edilir. Bu ilaç, erkeklerin ruhsal olarak uyarılmasından hemen sonra etkili bir şekilde çalışmaya adım atar. şu demek oluyor ki bu ilaç, uyarılma olmadan çalışmayacaktır. Bu etkili ilacın, vücut genelinde nasıl çalışabileceğini tanımlamak için bir adamın, hangi durumda ereksiyon alabileceğini de bilmek şarttır.

Bir adam, cinsel olarak tam manasıyla uyarıldığı zaman penis alandaki erektil dokularda mevcud sinir sistemi, nitrik oksit üretmeye başlayacaktır. Bu önemli madde, siklik guanozin monofosfat adı ile bilinen ve yüksek oranda kasılabilen hücreleri üretmekten sorumlu olan bir enzimi hızlı bir halde uyarır. Bu önemli madde, düz seviyedeki kas hücrelerini de büyük oranda rahatlatacaktır. Bu aktivite sonucunda ise penis bölgesinin iç kısmında olan arterler, seri bir halde genişleyecek ve dolaşımda olan kan, penis alanına çok daha rahat bir şekilde akacaktır. Bir başka sonuç ise erektil bazlı dokunun minimal bir süreçte kendisini, kan ile doldurmasıdır. Bu uygulamaların derhal hemen hepsi sertleşme ya da ereksiyon ile neticelenir. Vega 100 tablet, düz olan kas bölgelerindeki cGMP maddesini ciddi oranda koruyarak ileriye doğru gidecektir. Bu etkili ilacın son aşama etkili bir halde işlev görmesi için adamın, nörolojik mekanizmasının da tam manasıyla uyarılması gerekir. Cinsel ilişkilerden önce uyarılma durumu olmaz ise beyin, olası bir nitrik bazlı oksidin de salınmasını hiçbir şekilde tetiklemez ve sertleşme durumu da maalesef gerçekleşmez.

Vega 100 Tablet Nasıl Kullanılır?
Vega 100 tablet, ne olursa olsun doktorun önerdiği şekilde yahut eczacıya danışarak kullanılmalıdır. Kesin olan doz önerileri için ilaç kutusunda yer alan prospektüse de bakılmalıdır. Vega 100 tablet, tipik olarak gün içinde bir doz alınarak kullanılabilir. Her tablet, 100 mg taşır. Bu önemli özellik, gün içinde yeteri oranda ereksiyon elde etmeye de yardımcı olur. Bir Vega 100 tablet, yeteri düzeyde ılık bir su ile tüketilmelidir. Bu ilacın, cinsel ilişkilerden 15 ile 20 dakika kadar önce tüketilmesi önerilir. Çünkü bu süre zarfında bu ilaç, cinsel ilişkiye tam manasıyla hazır hale getirecektir. Bir dozdan daha fazla ilaç kullanımı, genel vücut sağlığı için de çok büyük problemlere niçin olabilir. Bu etkili ilaç, yiyecekle beraber veya yiyeceksiz bir halde ağızdan alınabilir. Bu ilaç, başka aromalar veya ilaçlar ile karıştırılarak içilmez. En iyi şekilde ilacın etkilerinden faydalanmak için Vega 100 tablet, düzenli ve dikkatli bir şekilde alınmalıdır. Her gün, aynı saatte olacak şekilde tüketilmelidir. Olası bir doz, kesinlikle kaçırmamalıdır. Hekim ile konuşmadan önce ilacın dozu da kesinlikle değiştirilmemelidir. İlacın olası bir dozu kaçırıldığı zaman en kısa sürede ilaç alınmalıdır. Bir sonraki ilaç dozu ise zamanı ulaşınca kaçırılan doz ne olursa olsun atlanılmalı ve normal olan doz planına yeniden dönülmelidir. Tek bir seferde aynı anda iki doz birden kullanılmaz.

Vega 100 Tabletin Etken Maddeleri Nedir?
Vega 100 tabletin etken maddeleri genel olarak şunlardır;
Orodispersible Tabletler: Sukraloz, kroskarmelloz sodyum, indigo karmin alüminyum, magnezyum stearat, mikrokristalin selüloz, silika hidrofobik kolloidal, doğal aroma vericiler, krospovidon, povidon, polivinil asetat, mannitol ve limon aroması içermektedir.
Yardımcı maddeler ve aktif olmayan bileşenler: Kroskarmelloz sodyum, kalsiyum hidrojen fosfat, triasetin, hidroksipropil metil selüloz, laktoz, magnezyum stearat ve mikrokristalin selüloz yer alır.

Vega 100 Tablet Kimler İçin Uygun Değildir?
18 yaşından büyük olan sağlıklı tüm erkekler, Vega 100 tableti rahat bir halde kullanabilir. Doktor aracılığıyla tespit edilen problemler haricinde kullanılmasında hiçbir şekilde sakınca olmamakla birlikte kalıcı olabilecek olası bir sorunlu yan tesir de hemen hemen tespit edilmemiştir. Genel olarak aşağıdaki hususlara sahip olan bütün kişiler, bu etkili ilacı kullanmadan önce kesinlikle doktora danışmaları önerilir;

Alkol tüketenler,
65 yaş ve üzeri olanlar,
Diyabet veya şeker hastalığına sahip olanlar,
Yakın dönemde kalp krizi geçirenler,
Kalp ameliyatı ile beraber damar cerrahisi geçirenler,
Sürekli olarak tansiyon ilacı alanlar,
Kronikleşmiş bir rahatsızlığı olanlar,
Her gün olası bir rahatsızlık için ilaç kullananlar.
Vega 100 Tabletin Yan etkileri nelerdir?
Vega 100 tablet de bütün ilaçlar benzer biçimde bazı yan tesir yahut komplikasyonlara sebep olabilir. Tipik olarak bu yan etkiler ve komplikasyonlar şunlardır;

Cinsel aktiviteler, özellikle de erkekte kalp problemi var ise kalp alanına yüksek oranda bir zorlama yapmış olacaktır. Kalp problemleri bulunuyorsa cinsel ilişki sırasında baş dönmesi, ani bayılma, göğüs kafesi, çene ile birlikte özellikle de sol kol bölgesinde ağrı ve mide bulantısı şeklinde risk teşkil eden yan etkilerden olası biri ortaya çıkarsa derhal doktordan yardım alınmalıdır.
Bu etkili ilacın kullanımı esnasında sırt kasılmaları, mide problemleri, ani gelişen baş ağrısı, baş dönmesi, kas spazmları, burun akıntısı veya tıkanıklıklar ile birlikte sıcak basması gibi bazı karışık durumlar meydana gelebilir. Bu durumlardan herhangi biri ortaya çıkarsa ya da yan etkisinde bırakır hızlı bir şekilde kötüleye doğru giderse derhal yardım alınmalıdır. Ani gelişen baş dönmesini minimal düzeye indirmek için yatış pozisyonundan kalkarken hızlı değil de dengeli bir halde hareket etmek gerekir.
Son derece nadiren ortaya çıksa da bazı zamanlarda baş dönmesini, kulak çınlaması ile beraber ansızın gelişen bir işitme kaybı problemi takip edebilir. Bu benzer biçimde sorunlarda da yine bu ilaç bırakılmalı ve hemen yardım alınmalıdır.
4 saat veya daha uzun süreli ağrılı olabilecek bir sertleşme sorunu da ortaya çıkabilir. Bu sorun da ortaya çıkarsa derhal ilaç tüketimi sonlandırılmalı ve hastaneye gidilmelidir. Aksi durumda penis bölgesinde kalıcı deformite problemleri ortaya çıkabilir.
Son aşama nadiren de olsa bir veya her iki gözde de kalıcı körlük durumu da dâhil olmak üzere aniden gelişebilecek görme problemleri ortaya çıkabilir. Bu benzer biçimde son derece önemli bir problem ortaya çıkarsa derhal ilaç tüketimi sonlanmış olmalı ve yardım alınmalıdır. Bununla beraber özellikle de kronik diyabet hastaları, yüksek gerilim hastaları ve kalp problemi olanların vücudunda, bu yan etkinin ortaya çıkma ihtimali çok daha yüksektir. Bu ve benzeri etkiye haiz olan ilaçların, çok riskli olabilecek alerjik tepki geliştirme ihtimali ise nadir görülür.

Vega 100 Tablet Nerede Satılır?
Vega 100 tablet, genel olarak çevrimiçi web sitelerinde, eczanelerde ve aktarlarda satılır. Vega 100 tablet satın almadan önce mutlaka dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en önemli vaziyet, ilacın orijinal olup olmamasıdır. Vega 100 tablet üzerinde orijinal olduğuna dair bandrol vardır. Bandrol olmayan ilaçlar, hiçbir şekilde satın alınmamalıdır. Aksi şekilde düzmece olan Vega 100 tablet tüketildikten sonrasında kronikleşebilecek ve kalıcı olabilecek hasarlar ortaya çıkabilir.