Bayanların cinsel uzuvu olan vajinanın muhtelif nedenlerden kaynaklı çoğunlukla doğum ya da yaşlanmaya bağlı olarak deforme olması başka bir deyişle gevşek duruma gelmesi neticesi ile vajinanın sıkılaştırması ya da daraltılmasını isterler. Eğer sizde vajinanızı sebep henüz sıkı ve daraltmanın yollarını arıyor iseniz güvenilir olun ki yalnız değilsinizdir. Sizin gibi çoğu kadın bu şahsi meselesi bir yakını ile paylaşmaktan çekinerek internetten inceleme gerçekleştirmektedir. Vajinal gevşeklik dünyadaki milyonlarca bayanı etkileyen en ehemmiyetli meselelerden birisidir. Peki dünyadaki milyonlarca bayanı etkileyen bu vaziyetin esas sebepleri nelerdir ? Bu meselenin yanıtı olarak muhtelif nedenler özetlenebilir fakat o nedenlerden birisi en süregelen hatalı olarak bilenen defa çok cinsel temasta bulunmak değildir. Vajinanın genişlemesinin ve sarkmasının en ehemmiyetli sebebi ise bayanların doğum yapmasıdır.

Bunu dahi çoğu kadın bu sebepten normal doğum adına sezaryen doğumu seçenek etmektedir. Vajina, doğumdan kaynaklı çoğunlukla genişler, zira vajinal kaslar, bebeğin çıkması için bir geçiş meydana getirmek için genişler. Diğer etkenler arasında tabii yaşlanma, obezite, öksürürken süzme, hapşırma ya da gülmek sayılabilir. Gevşek bir vajinanız olduğunu düşünüyorsanız ve bu hususta ne yapabileceğinizi merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz.

Vajinanın Sıkıştırmanın ya da Daraltmanın 7 Yolu

Bayanların en yakın arkadaşlarına dahi paylaşmaktan utandığı bu sorununun rehabilitasyonu için muhtelif yolları bulunmaktadır. Bu yollar 2 değişik olarak ayrılabilir. Birincisi vajinal daraltma ameliyatıdır ki ben şahsi olarak bunu derhal destek etmiyorum. Öncelikle tabii yollar ile rehabilitasyon etmeye çalışınız şayet herhangi bir netice alamazsanız vajinal daraltma ameliyatını düşünebilirsiniz.
Aşağıda paylaşmayı düşünüyorum. vajinal sıkılaştırma, daraltma yöntemlerini uygulayarak netice almanız olasıdır.

1- Vajinal Sıkılaştırma için Kegel Egzersizleri
Kegel egzersizleri, pelvik zemin kaslarını neredeyse hatıran geliştirebilen “sıkıştırma ve bırakma” egzersizleri. Bu egzersizlerle alakalı en iyi şey, vajinanın sıkıştırılma yollarını arayan herkesi bilmeden evde ya da harbiden her kısımda yapılabilmesidir. Başlamak için, pelvik zemin kaslarınızı bulmanız lazım olur – orta akımda idrar inşa etmeyi bıraktığında hissettiren şeylere ilgi ederek bu kasları fark edebilirsiniz. Başarılı olursan, doğru kasları bulursun. Pelvik zemin kaslarınızı bulduktan ardından, 5 saniye henüz rahatlamadan evvel tahminen 5 saniye süresince daralmayı sıkın.

2- Vajinal Koni Trick ile Vajinal Sıkılaştırma
Vajinayı sıkmanın bir başka süregelen yolu vajinal konileri kullanmaktır. Bu koniler değişik ebat ve ağırlıktadır. Egzersiz tahminen 15 dakika yapılmalı ve bu kalifiye olarak geliştirilmiş konileri vajinanızın içerisine sokmayı içeriyor. Ağırlık ve boyutlarda değişikliğe uğrayan konileri almanız gerekir;böylelikle, egzersizi gereksiniminiz olduğunda ayarlayabilir ve gün içerisinde iki sefer 15 dakika süresince bu araçları yerleştirebilirsiniz. Vajinayı sıkmanın bir başka süregelen yolu vajinal konileri kullanmaktır. Bu koniler değişik ebat ve ağırlıktadır. Egzersiz tahminen 15 dakika yapılmalı ve bu kalifiye olarak geliştirilmiş konileri vajinanızın içerisine sokmayı içeriyor. Ağırlık ve boyutlarda değişikliğe uğrayan konileri almanız gerekir;böylelikle, egzersizi gereksiniminiz olduğunda ayarlayabilir ve gün içerisinde iki sefer 15 dakika süresince bu araçları yerleştirebilirsiniz.

3- Sıhhatli Beslenme ve Spor Alışkanlıkları
Vajinenizi aşırı sıkı duruma getirmenin bir farklı iyi yolu diyet müdahalesi. Çemen, soya fasulyesi, susam tohumları, iplik, nar ve havuçta tespit edilen organik fito östrojenleri yüksek besinleri tüketmeye başlayın. Bu besinlerden kafi fito östrojen elde etmek epey uzun sürebilir, zira her birinden birkaç mikrogram elde ediyoruz. Bununla beraber, bu maddelerin çevresine uyarlanmış bir diyet, nebat bölgelerinizin sızdırmazlığını pozitif istikamette etkilemek için kafi fito östrojenleri elde etmenizi sağlayabilir. Bu besinleri kegel egzersizleri ile birleştirmek, büyümeyi çoğaltmak için bedene ihtiyaç duyulan besleyici öğeleri sağlayarak kayıp elastikiyetini külüstür durumuna getirmeye yardım edecektir. Fito estrojenlerinde tespit edilen besinlerin doğru dengelenmiş beslenmesini bulmak devasa bir zorluk olabilir. Herkesin diyette kalması ve ondan uzaklaşmama disiplini yoktur. Bu nedenle bu formül her insan için olmayacak, fakat iyi yeme alışkanlıklarıyla değnek yapabilenlerin faydalanabileceği tahmin edilmektedir.

4- Ben Wa Topları ile Sıkılaştırma
Egzersiz vajinanızın duvarlarını sağlamlaştırmak için kullanabileceğiniz bir farklı aygıt da Ben-Wa toplarıdır. Bunlar son zamanlarda evde saklıca yapılabileceğinden popülerdir. Her top ağırlıklıdır, bu sebepten yerleştirildiğinde bunları tutmak için pelvik kasları kullanmanız lazım olur. Topları yerleştirdikten ardından, topları tutmak için bacağınızı ve iç kaslarınızı sıkmanız lazım olur. Toplar, vajinanızın içerisinde biraz ‘aşağıya doğru iterek’ tam ‘hissettirir.
Bir müddet ardından kendiniz üstünde iyi bir kontrole sahip bulunursunuz ve vajinanızdaki sızdırmazlık ve sıkılığa net bir fark bulacaksınız.

5- Uzun Vadeli Sıhhat İçin Ana Telafiler
Vaginal egzersizlere ek olarak vajinal sıkıştırma için değişik otlar kullanmak mümkün.
Curcuma Comosa, muayenehane çalışmalarda kaslar üstünde sıkılaştırıcı ve güçlendirici bir tesir yarattığını gözler önüne serdi. Bilim ve tıptaki ilerlemelerin yanında deneme çalışmalarına devam edilmesi, kimi ev ilaçlarının tesirli olmasını sağlamıştır. Birçok ticarileştirilmiş ürün şimdi bu aktif maddelerle üretilmesine karşın, ara bulucuya atlayıp ham maddelerle geri dönebilirsiniz. Pueraria Mirifica, genital dokunun yenilenmesini teşvik ederek süreci hızlandırmaktadır. Buna ek olarak, hormonsal dengesizlikleri dengelemek için östrojen düzeylerini de geri kazandırır. Bir gevşek vajina bu arada kayıp esnekliğini ve gücünü geri yardımcı douches vasıtasıyla düzeltilebilir. Organik küvetler haşlanmış kurabiye, limon suyu ve damıtılmış su ve sirke gibi muhtelif tabii malzemelerle hazırlanabilir.

6- Squats Hareketi ile Sıkılaştırma
Squat’lar, gevşek bir vajinayı sıkıştırmak için iyi bir egzersiz olabilir. Squats, kaybolan kuvveti ve elastikiyeti geri kazanmanıza yardım edecektir.Eğer hiç squats yapmadıysanız, ilk olarak onları yapmakta güçlük çekebilirsiniz. Bir kere bunları yapmaya alıştığınızda, vücudunuzun muhtelif bölgesine devasa yarar gerçekleştiren bir egzersiz olduğunu göreceksiniz. Bonus sohbet – squats da mükemmel bir popo verecek! Squats inşa etmek kolay.

Ayaklarınız kalçanızın genişliğinin dışına çıkın ve ayak parmaklarınızı dışarıya çıkarın. Ayağınızın düz olmasından güvenilir olun. Sonra, omurga nötr konumda olan bir sandalyede oturduğunuzu ve göğsünüzün kalktığını varsayın. Ayakta durduğunuzda, parmaklarınızın arka kısmına yaslana bilmeniz için topuğunuza ittiğinizde güvenilir olun. Birçok şahıs, uzun vadede dizlerine zarar verebileceklerini düşünerek, squatlar ile ilgili hatalı anlamalarda bulunurlar. Bu henüz realite olamaz, zira bu egzersiz yalnızca dizlerinizi iyileştiremez, bu arada popo, sırt, çekirdeği, PC kasları gibi vücudunuzun başka bölümlerini ve kesinlikle ki vajinal kaslarınızı geliştirir.

7- Yoga ile Uzun Vadede Sıkılaştırma
Eğer derli toplu olarak yogasız varsa, bütün beden için devasa yarar sağladığını esasen biliyorsunuzdur. Buna pelvik kasların genişlemesi ve daralması konusunda egzersizler dahildir ve bir vajinanın sıkışmasına sebep gerçekleşir. Yoga ile ilgili en iyi şey, herkesin onları eksper olarak yapmadan yapabildiğini gösterir. Çocuk Pozu ve Köprü Pozu, pelvik zemin kaslarını hedefledikleri için vag sıkıştırmanın en verimli pozları arasındadır. Yoga gevşek bir vajinayı sıkıştırmada etkiliyken , her insan için değildir. Stres altındaysanız ya da tıbbi bir durumunuz varsa, nitelikli bir eğitmenle konuşmadan evvel herhangi bir yoga pozu denemelisiniz;hatalı yapmanız ciddi yaralanmalara yol açabilir. Tıpkı fiziksel egzersize yoğunlaşan telafi yöntemlerinden rastgele biri gibi, bu teknikler hakim olmak için vakit alır ve realite neticeleri görmeden evvel biraz vakit alabilir. Bu pozlardan bazılarını, kendisini adamış bir diyet ve kalifiye rehabilitasyon kremleri gibi kimi başka seçeneklerle beraber kullanırsanız, henüz da iyi neticeler elde edersiniz.

Vajinal Birliktelikte Orgazm İçin Öneriler

Vajinal temas tekniği ile kadınların yanlızca 3 te 1’i orgazmı yakalamaktadır.
Önceki konularımda çoğu sefer bu vaziyete değinmiştim.
Bugün ise kadınların cinsel ilişkilerde orgazmı yakalamaları içersinde izah edici bulgular vereceğim. Vajinal Birliktelik ile Orgazm için Öneriler;
Bilgiler dahilinde yöntemler ile sebep orgazmı yakalayıp cinsel ilişkiden beğeni almanızı sağlarsınız.
Bu yöntemleri uygularsanız mutlaka ve mutlaka orgazmı yakalamanıza yardım edecektir.

Vücudunuz Keşfedin
Vücut yağı ya da kayganlaştırıcı ile bedeninizi keşfetmeye başlayınız.
Bu cinsel ürünler ile vücudunuzun neresinden beğeni aldığını bulursunuz.
Kendinizi keşfetmekle uğraşırken vajinanızdaki bütün erojen noktalara dokunmanız sizi şaşırtıcı bir beğeni verecektir.
Keşfetme işleminizi hayal kurarak ya da pornografik videolar eşliğinde yaparsanız cinsel heves yaftası eşliğinde bu bölgedeki kan akışı süratlenir ve her dokunuşu henüz derinden hissetmenize takviye sağlar.

Cinsel Heves Çoğaltıcı Kullanın
Cinsel ilişkilerde kadınların orgazm olmamasının esas nedenlerinden biriside bayanlarda en fazla cinsel sıhhat sorunu olan cinsel isteksizlik haldir.
Cinsel talebi olmayan bir bayanın genital alanda canlanma olmaz ve orgazmı yakalayamaz.
Bunun içersinde kadın azdırıcılar olarak satılan ürünlerden kullanmanız gereklidir.
Bu ürünler kadınların libido düzeyini arttırmakla beraber genital bölgedeki kan akşını hızlandırmaktadır, bu bölgedeki her dokunuşu henüz derinden hissetmenize yardımcı ve genital bölgedeki nemlenme ve yağlanmayı daha çok arttıracaktır ve sürtmeyi minimum civara indirerek basit bir vajinal temas olanağı olacaktır.

Bu ürünleri kullandıktan en çok yarım saat içinde cinsel istediğini artacaktır.
Bu cinsel temas artışını doğrudan vajinal seks inşa etmek adına 10-15 dakika ön sevişme yaparsanız orgazmı henüz basit yakalayıp bu zevki defa henüz derinden hissedeceksiniz.

Doğru Cinsel Pozisyonu Bulun

Vajinal temas ile orgazmı yakalamanın en ehemmiyetli bir başka noktası ise doğru pozisyondur.
Eğer bayan üstte ve erkek altta olursa bayanın itme süratini ve derinliğini muayene etmenize destur verecek şeklinde harika bir koordinat olabilir.
Penis rahim ağzına ulaştığında ya da G-spot’unuzun vajinasının ilk üçte birine geldiği zaman en yoğunluğu farkedebilirsiniz.
Farklı vajinal temas pozisyonları ile tecrübeler yaparak orgazmı yakalarsınız.

Seks Oyuncakları Kullanın

Cinsel temas esnasında bir seks oyuncağı kullanarak orgazmı henüz basit yakalarsınız.
Seks oyuncağı ile klitoris alanlarına dokunarak henüz basit bir şeklinde orgazmı yakalamanıza yardım edecektir.

Vajinal Kaşıntının 5 Nedeni

Kadınlar arasında genital sorunlar arasında en fazla süregelen meselelerden birisi de vajinal kaşıntı dır. Bu problemden herhangi bir bayan şikayetçi olmaktadır.
Bu makalemde bu sorununun 5 sebebi ve bu sorununun rehabilitasyon yöntemleri ile ilgili ayrıntılı malumat vereceğim.

Genital Mantarlar

Kadınlar hayatların da bir kez da olsa mutlaka genital mantar enfeksiyonları geçirmiştir ya da geçirecektir. Vajinal kaşının en sıklıkla görülen nedenlerininden biriside vajinal kandidiyazis şeklinde de malum vajinal mantar enfeksiyonlarıdır. Vajinal mantarların kaşıntı yanın da başka bulguları ise bunlar olabilmektedir; genital alanda kızarıklık, şişme, akıntı (kalın ve beyaz akıntı), cinsel temas sırasında ağrı ya da idrar yapma sırasında idrar yapma. Antibiyotik, hamilelik diyabet, diyet ya da gerilim gibi hayat tipi etkenleri vajinal mantar oluşmasında nedenlerinden bazılarıdır. Vajinal mantar enfeksiyonları mantar engelleyici ilaçlar ve kremlerle rahatlıkla rehabilitasyon edilebilmektedir. Tedavi ardından yeniden bu gibi problemlere maruz kalabilirler. Çoğu bayan yaşamında minimum bir kere de olsa vajinal mantar enfeksiyonlarına maruz kalmıştır.

Cinsel Yollar ile Bulaşan Enfeksiyonlar

Cinsel temas yollar ile bulaşan hastalıklar sonucunda (belsoğukluğu, trikomonas, herpes ve genital siğiller) bütün cilt tahrişleri neticeleri itibari ile genital alanda kaşıntıya sebep olabilmektedir. Bundan kaynaklandığından belirlenmesi için bunlarda sizden görülmesi gerekmektedir; vajinal akıntı, anormal kanama ya da cinsel temas sırasın ağrı. Eğer mesele cinsel yollar ile bulaşan hastalıklar sonucunda ise bu sorunun rehabilitasyon edilmesi neticesi itibari ile vajinal kaşında da ortadan kalkacaktır. Bunun belirlenmesi için en hızlıca hekiminize tanışmanız ve ihtiyaç duyulan testleri yaptırmanız gereklidir.

Cilt Tahriş Eden Maddeler

Genital bölgeki cilt defa duyarlı ve titiz olmaktadır ve sürelen kimi maddeler neticesi itibari ile harabe maddeleri kaşıntıya sebep olabilmektedir. Sabunlar, deterjanlar, kadın azdırıcı kremler, çamaşır tozları, kayganlaştırıcı ürünler ya da prezervatifler gibi maddeler vajinal ilçesinde kaşıntıya sebep olabilmektedir. Bunları önlemek için yalnızca su ile genital bölge bakımı temizlemeniz gereklidir. Bazı kadınlar egzama gibi vajinal cildi etkileyen süreğen cilt rahatsızlıkları yer almaktadır. Yukarıdaki maddeler ile ilişkisi neticesi itibari ile kaşıntıya sebep olabilmektedir.

  1. Vajinal Kuruluk

Vajinal kuruluğun en süregelen bulunduğu dönemler kadınların menopoz dönemlerindedir. Bu dönemde bayanların minimum %30 luk bölümü vajinal kuruluk sorunu yaşamaktadır. Menopoz dışında ise vajinal kuruluk sebebi ise sarf edilen ilaçların yan tesiri, emzirme gibi nedenler olabilmektedir. Bu vajinal kuruluk da vajinal kaşıntıya sebep olabilmektedir. Tedavisi için bu vajinal kuruluğunda unsurunu bilmek gereklidir. Eğer menopoz dolayı ise östrojen çoğaltıcı kremler kullanmak kuruluğu ortadan kaldıracaktır. Kullanılan ilaçların yan tesiri olarak meydana çıkmış ise hekiminize danışmanız gereklidir. Doktorunuzda ilacınızı değiştirmesini ya da ilacı kullanmak isteminizi belirtmeniz gereklidir.

Bakteriyel Vajinozis

Sağlıklı bakteriler vajinal yüzeylerinde yer alır ve negatif etkilere sebep olmazlar. Ama aşırı bir balanssızlık neticesi itibari ile gardnerella gibi kimi zararı dokunabilecek çeşitleri aşırı büyümesine sebep olabilmektedir buda bakteryel vajinoz ile neticelenmektedir. Eğer bakteryel vajinoz ise dolayı ise böyle açıklanan görülmesi gerekmektedir; vajinal kaşıntı, ağrı ya da şişme ve balık kokusu gibi akıntı olması. Bakteryel vajinoz oluşmasında riziko etkenleri arasında; hamilelik, antibiyotik ya da intrauterin cihazlarını tüketimi. Bakteryal vijanoz kısa bir antibiyotik tüketimi ile rehabilitasyon edilebilmektedir. Tedavisi için hekiminize danışmanız gerekmektedir.